Kişisel yıl sayısı, kişiye ve içinde bulunduğu yıla özel olarak numeroloji ilmine göre yapılan hesaplama sonucunda ulaşılan bir rakamdır. İnsan için her yıl birbirinden farklıdır. Her yılın kişi üzerinde farklı bir etkisi vardır. Bazısında bireysellik kuvvetlenir, bazısında kişi topluma karışma ihtiyacı duyar. Bazısında içe kapanır, inanç konusunda mesafe kat eder. Bazısında ise hayatına çeki düzen verme konusunda torpilli olur. Bu süreçler her 9 yılda bir aynı şekilde yaşanmaktadır.

Örnek verecek olursak; 2022’de kişisel yıl sayısı 1 olanlar için bireyselliğin artacağı, yeni başlangıçlar için kendi daha cesaretli hissedeceği, tohumlar ekmesi gereken bir zaman dilimidir. Ortalama 70 senelik bir ömürde her rakamdan 8 defa yaşanmış olacaktır.

Kişisel Yıl Sayısı Hesaplama

kişisel yıl hesaplama döngüsü

Kişisel yıl sayısı hesaplama işlemi doğum tarihi bilgisi üzerinden yapılır. Gün ve ay haneleri ile içinde bulunulan yılın rakamları toplanır. Sonra tek haneye indirilir.

Örnek;

16.08.1995 yılında doğan Ahmet için 2022’nin kaçıncı yıla denk geldiğini bulalım.

Yıl hanesine 2022 yazıyoruz ve 16.08.2022 şeklinde bir tarih elde ediyoruz. Ardından tüm rakamları topluyoruz.

1+6+0+8+2+0+2+2 = 21

Şimdi elimizdeki sayıyı tek haneye indirmek için iç toplama yapıyoruz. 2+1 = 3

2022 yılı Ahmet beyin 3. kişisel yılıymış. Bu yıl içerisinde iletişim özellikleri öne çıkacak, topluma karışma konusunda istekli olacaktır.

Kişisel Ay Sayısı Nedir, Ne İşe Yarar?

Bilindiği üzere bir yılda 12 adet ay bulunmaktadır. Ocak, şubat veya mart ayında kişi üzerinde farklı etkiler oluşmaktadır. Kişisel yıla benzer şekilde bir etkiden bahsetmek mümkündür.

Zamanın frekansından faydalanan bir kişi akarsuyun enerjisinden yararlanmış olur. Aksi halde boşa çabalama ile emekler zayi olabilir. Kişisel ay sayısı 7 olan birinin o ay içerisinde inançlarına önem vermesi gerekirken maddiyatın peşinde koşması hem vaktini değerlendirememesine hem de o maddiyata ulaşamamasına sebep olacaktır.

Kişisel Ay Sayısı Hesaplama

Kişisel ay hesaplama yöntemi de şu şekilde yapılmaktadır:

Önce kişisel yıl bulunur. Sonra içinde bulunulan ayın sırası da eklenir. (Ocak için 1, nisan için 4, aralık için 12 vb.)

16.08.1995 yılında doğan Ahmet için haziran ayının kaçıncı kişisel ayı olduğunu bulalım.

Az önce hesaplamıştık. Kişisel yılı 3’tü. Haziran ayı olduğu için 6’yı da ekliyoruz ve 3+6 = 9’u elde ediyoruz.

Ahmet bey için haziran ayı 9. kişisel ayına tekabül ediyormuş. Bu ayda bitirmesi gereken işlerini bitirmek ve tekamülüne hizmet etmeyen, üzerindeki gereksiz yüklerden kurtulması için gerekli enerjiyi kendinden bulacağını söyleyebiliriz.

 

Zamanı Lehinize Kullanın

Kişisel yıl hesaplama hizmetinden faydalanın.
Detaylı analiz yaptırarak yıllarınızı daha verimli şekilde geçirebilirsiniz.

TIKLAYIN

 

 

Leave a Reply

Bu sitede verilen hizmetlerin hiçbirisi fal değildir. Gaybı ancak Rabbimiz bilir. Kullar sadece ilimden tahmin yürütebilir.