Biz insanlar çok yönlü varlıklarız. Aklınızın alamayacağı şeyleri yapabilen insanlar var. Onlardan biri neden siz olmayasınız? İçinizdeki ortaya çıkmayı bekleyen yeteneklerinizi keşfedin. Belki de dünyanın en iyi mühendisi, doktoru, kum sanatçısı, atleti veya ihracatçısı sizsinizdir. Denemeden bilemezsiniz.

yeteneklerinizi keşfedin

Gelişmiş ülkelerde insanlar çocuklarını henüz daha çok küçükken çeşitli kurslara, aktivitelere yönlendiriyor. Bu durum çocuğun erken yaşlarda kendini tanıması ve yeteneklerini keşfetmesi için bir fırsat sunuyor.

Kendi kabiliyetlerinin farkında olan bir birey için meslek seçimi hiç de zor olmayacaktır. Seçtiği meslekte başarılı olan insanlar mesleğini bilinçli ve isteyerek seçenlerdir. Bu durumda bu bireylerin iş hayatlarında başarılı olmalarını beklemek sürpriz olmayacaktır.

Ülkemizde tüm gençler aynı sınava tabii tutularak üniversitelere giriyor. Aslında her biri birbirinden o kadar farklı ki, bazıları sayısal, bazıları sözel bazıları da sanatsal zekâya sahip. Yapılması gereken lise çağlarında yetenekleri, ilgi alanları belirlenip o konuda desteklenmeleridir. Kaliteli bir hayat için bireyin kendine en uygun mesleğe sahip olması önemli bir etkendir.

“Geç kaldım” demeyin

Mimar Sinan

Yeteneklerin keşfi için çocuk olmaya gerek yok. Kaç yaşında olursanız olun merak ettiğiniz denemek istediğiniz ne varsa deneyin. Mimar Sinan elli küsur yaşından sonra mimarlık yapmaya başlamış ve mükemmele yakın eserler ortaya koyarak adını tarihe geçirmiş. Neden sizin için geç olsun ki? Hayatta karşımıza birçok fırsat çıkıyor yapmanız gereken bu fırsatları değerlendirmek. Hangi alanda yeteneğiniz olduğunu keşfedin ve onun üzerine gidin. Dünyanın yeni yeteneklere ihtiyacı var.

İsim Analizi ile Yeteneklerinizi Keşfedin

Potansiyelinizi ortaya çıkarmak için gayet etkili bir yol olan isim analizi yönteminden faydalanabilirsiniz. Size herkesten farklı olarak, belki de kendinizin bile haberdar olmadığı kabiliyetlerinizi söyleyecektir. Gerisi size kalmış. İstediğiniz birinde eğitim alıp farkınızı ortaya koyabileceksiniz.

 

Leave a Reply

Bu sitede verilen hizmetlerin hiçbirisi fal değildir. Gaybı ancak Rabbimiz bilir. Kullar sadece ilimden tahmin yürütebilir.