numeroloji

Numeroloji Nedir, Nasıl Hesaplanır?

numeroloji nedir, ne işe yarar

Numeroloji Nedir?

numeroloji nedir

Numeroloji, kişinin karakteri, yetenekleri, zayıf yönleri, yapabileceği meslekleri tespit edilebilen, hesaplama üzerine kurulu bir ilimdir. Evren matematik üzerine kurulmuştur. Bu ilimden faydalanarak pek çok bilinmeyen öğrenilmektedir.

 • Numeroloji hesabı yaparken Latin harfleri kullanırız. (Arap harfleri ile yapılan benzer sistem ise Ebced hesabıdır.)
 • Analiz yapılırken her harf farklı bir değere atanır.
 • Bazen bu değer ile yorum yapılır, bazen ise belirli harfler toplanarak elde edilen sayı üzerinden analiz çıkarılır.
 • Örnek hesaplamaları isim soyisimden ve doğum tarihinden yapmamız mümkündür.

Numeroloji Ne İşe Yarar?

İnsanı oluşturan karakter özellikleri tam olarak bilinemediği taktirde performansı da yüksek olamayabilir. Kendini tanımayan kişi potansiyelinin farkında değildir. Daha fazlasını yapabilecekken daha azına razı olur. Bazı öğrencilerin veya yetişkinlerin tembel oldukları düşüncesi aslında pek doğru değildir. Kendilerinde bulunan yeteneğe standart düzende yer verilmediği için onlar tembel olarak görünmektedir. Numeroloji tam da burada devreye girmektedir.

numerolojiKişiye ilgi alanları açıklanır. Kendisini diğer insanların çalıştığı işlerde boşuna yıpratmasının önüne geçilir. Yazarlığa kabiliyeti olan birinin markette çalışması hem onun için, hem de toplum için bir zarardır. Yine de “Zararın neresinden dönülse kârdır.” atasözü gereğince yaş fark etmeksizin bu hesaplamaların yapılması gerekir.

 • Hayat amacınızı öğrenebilirsiniz.
 • Diğer faydalarını da şu şekilde sıralamak mümkündür:
 • Zayıf yönlerimizin farkına vararak geliştirmemize imkan buluruz.
 • Güçlü yönlerimizi görerek bu alanda çalışabiliriz.
 • Hiç tanımadığımız kişilerin bile karakterlerini anlayabiliriz.

Numerolojinin Faydaları

Numeroloji analizinin faydaları olarak en başta kendimizi tam anlamıyla bilmemize sağlayacağını söyleyebiliriz. Kişi kendi bilmediği, yeteneklerinin farkına varmadığı taktirde kendi gücünü tam olarak kullanamayacaktır. Herkesin hayata geliş amacı vardır. bu dünyadan giderken bu amacı ne kadar yerine getirdiğimiz oldukça önemlidir. Biz insanlar, büyük bir yapbozun parçaları gibiyiz. Kendimizin farkına varmak, kendimizi sevmek ve kibirlenmeden önemli görmek yapmamız gereken en temel şeydir. Kendini sevmeyen hayatta mutsuz olur.

numeroloji kapı numarasıHer insanın farklı zayıf yönleri bulunmaktadır. Bilhassa eşler arasında sık sık tartışmalara sebep olabilen küçük meseleler analizden tespit edilebilmektedir. Kişi kendi yanlışını fark ettiğinde onu düzeltmeye başlayacaktır. Bilmediği hatasını da elbette düzeltemeyecektir.

 • Hayatın matematik üzerine kuruludur.
 • Her bölümünde hikmetli bir şekilde yerleştirilmiş numaralardan kaynaklanan etkiler vardır.
 • Araç plakasından daire numarasına, okul numarasından cep telefonu numarasına kadar birçok frekans bizi etkilemektedir.
 • Numeroloji öğrenildiğinde bu sahip olduğumuz sayıların bizi ne şekilde etkilediğini öğrenmek mümkün olacaktır.
 • Hatta olumsuz etkileri azaltmak bile işten değildir.

Örneğin; daire numarası 4 olan evlerde, ofis ortamındaymışsınız gibi çalışılabilmektedir. 5 olan evlerde oturanlar ise gezmeyi severler. Misafir ağırlamak için 3 numaralı daireler biçilmiş kaftandır. Benzer şekilde, ofisimizin daire numarası 5 ise bunu 4’te çevirip performansımızı artırmak da mümkündür.

Numeroloji Sayısı Nedir?

Her gelen yeni yıl bizim için farklı etkilere sebep olmaktadır. Kişisel yıl hesabı sonucunda yeni yılımızın numerolojisi 1 ise, bu yeni kararlar almamız için son derece iyi bir yıl olduğunu anlatır. Yılımız 5 ise yeniliğe açık olmak adına hayatımızda yaşayacağımız birçok değişim için verimli bir yıldır. Döngü her 9 senede aynı rakama dönmektedir. Bulunduğumuz yıldan en iyi şekilde faydalanmak için numeroloji öğrenmek gerekir. *

Numeroloji Hesaplama Nedir?

Yukarıda söylediğimiz gibi her harf bir rakama tekabül etmektedir. Ayrıca isim analizi işlemindeki gibi her harfin temsil ettiği farklı yetenekler vardır. Şimdi bu ilişkilendirmeyi görelim.

 1. A, J, S, Ş
 2. B, K, T
 3. C, Ç, L, U, Ü
 4. D, M, V
 5. E, N, W
 6. F, O, Ö, X
 7. G, Ğ, P, Y
 8. H, Q, Z
 9. I, İ, R

Tablomuzu çizdik. Örnek olarak 13/05/1987 doğumlu Abdullah Keşanlı‘nın numerolojisini bulalım. İsimden çıkarılan sonuca karakter veya kader sayısı, doğum tarihinden çıkarılan sonuca da hayat sayısı denir.

A  B  D  U  L  L  A  H      K  E  Ş  A  N  L  I
1   2   4   3  3  3   1  8       2   5   1  1   5   3  9

Tüm rakamları toplayalım.

1+2+4+3+3+3+1+8+2+5+1+1+5+3+9 = 51

51 rakamını daha sonra kendi içinde toplayıp tek haneye indirelim. 5+1 = 6

Abdullah Keşanlı’nın karakter sayısı olarak 6 rakamına ulaştık. Bu kişinin sorumluluk alabilen, sevgiye önem veren biri olduğunu anlıyoruz.

Doğum tarihini de aynı şekilde toplayalım.

1+3+5+1+9+8+7 = 34

Yine tek haneye düşürelim. 3+4 = 7

Ulaştığımız 7 rakamı bize bu kişinin mistik yönlerinin güçlü olduğunu, belki şifacılık yeteneğinin bulunduğunu, genelde yalnızlıktan hoşlandığını anlatıyor.

Not: Şu noktaya dikkat edelim. İki haneli sayıları tek haneye indirirken bazı sayıları olduğu gibi alıyoruz. Yani kendi içinde toplama yapmıyoruz. Bu sayılar 11, 22, 33, 44, 55, 66, 77, 88 ve 99’dur. Böyle bir sonuç elde ettiğimizde “Aynı rakam 2 kez tekrar ettiği için o rakamın anlattığı özellikler bu kişide daha fazla bulunmaktadır.” şeklinde bir sonuca ulaşıyoruz.

Aşağıdaki bağlantı ile kendinize ait hesaplamayı kendiniz yapabilirsiniz.

 

Kader Sayılarının Anlamları

Numeroloji Nedir, Nasıl Hesaplanır?” üzerine bir düşünce

 1. şeyma dedi ki:

  Neden numoroloji 9 yok?? lüütfen yardım edin acill
  SİZE GÜVENİYORUM

  Lütfen numorolojisi 9 olan ÜNLÜLERİDE KOYUN
  ÇOK SAĞOLUN

  İYİ ÇALIŞMALAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir