Kişisel Esma Hesaplama

(2 müşteri değerlendirmesi)

215,00

 • Bu sipariş ortalama 48 saat içinde hazırlanıp tarafınıza gönderilir.
 • Esma hesaplama çalışması yapılırken aşağıdaki bilgilere ihtiyaç duyulmaktadır.
*
*
*
Stok kodu: ISM103 Kategoriler:

Açıklama

Yönetici Esma – Kişisel Esma Nedir?

Her insanın adı, anne adı ve doğum tarihi gibi bilgilerinden hesaplama ile elde edilen bir esması vardır. Buna yönetici esma veya kişisel esma denir. Bu esmayı zikretmek ile kişinin hayat görüşü olumlu yönde değişir. Sürekli yaptığı hatalara farklı bir göz ile bakmaya başlar.

Zikir çekmenin faydaları nelerdir?

Kuran’da pek çok yerde “Allah’ı çokça zikredin.” buyrulmaktadır.

 • “Beni anın, ben de sizi anayım.” (Bakara, 2/152)
 • “Allah’ı çokça zikredin ki, felaha eresiniz.” (Enfal, 8/45)
 • “… Bilesiniz ki, kalpler ancak Allah’ın zikriyle mutmain olur.” (Ra’d, 13/28)

Zikir çekerek önce Allah’ın rızasını kazanmayı arzularız. Yine Kuran’da anlatıldığı üzere zikir çekenlere mallar, evlatlar, bereketler indirilmektedir. Yönetici esmayı zikretmek ise tüm bunların yanında kişinin hayata bakış açısının iyileşmesine vesile olmaktadır. Zikirler ile, sürekli karşınıza çıkan fakat bir türlü üstesinden gelemediğiniz mevzulara farklı bir açıdan bakabilirsiniz. İmtihanlarınız kolaylaşır. Eksiklerinizi tamamlamak için önünüze sebepler çıkar. Ve diğer faydaları kendiniz yaşayıp görebilirsiniz.

Esma hesaplama nasıl yapılır?

Esma hesaplama yapmak için ad soyad, anne adı ve doğum tarihi gibi bazı bilgiler gerekmektedir. Ebced hesabı üzerinden işlem yapılmaktadır. İnternette yer alan isimlerin ebced sayıları malesef çoğunlukla hatalıdır.

Esmalar kişiye ağır gelir mi?

21 gün boyunca çekilecek esmayı zikir sırasında asabiyet gelebilir, kişi sinirli olabilir. Cezalandırıcı, intikam almaya meyilli olabilir. Aksaklıklar yaşayabilir. Kişinin nefsinize hakim olması gerekir. Kendisindeki olumsuz taraflar düzelecektir. İsyan etmeden azimle devam edilir. Zikir yaparken dünyalık menfaat beklenmez. Amaç sadece Allah’a yaklaşmak, nefsin uysallaşması, mutmainneye erebilmesi, kısacası Allah rızası için yapılır. Ayrıca menfaat karşılığı yapılmayan zikirler kişisel gelişimi için faydalı olmaktadır.

Kaç kere zikretmek gerekir?

Her esmanın zikir değeri ebced hesabıyla bulunur. Bulunan değer azami fayda için en az çekilmesi tavsiye edilen zikir sayısıdır. Bazısı 100, bazısı 1000 defa zikredilir.

Kaç gün zikredilir?

Esmalar 21 gün zikredilir. Bu süre zarfında ilgili esmanın kişi üzerinde tecellisi olur. Sayısına göre ise yılda birkaç kere çekilebilir. 2 veya 4 kere yapabileceğiniz 21 günlük periyot şeklinde.

Doğum tarihine göre esma hesaplama

Sadece doğum tarihine göre esma hesaplama yapıldığında yanıltıcı olmaktadır. Çünkü aynı tarihte doğan herkesin esması aynı değildir. Kişiyi özel yapan kendi ismi, anne ismi ve doğum tarihidir. Bu nedenle tek bir kriter üzerinden hesaplamaya çalışmak uygun değildir. Nitekim doğru sonucu da vermeyecektir.

Kendim hesaplayabilir miyim?

Malesef yapamazsınız. Konuyla alakalı internette yer alan bilgilerin ne yazık ki çoğu yanlıştır. Ebced hesaplarını internetten elde ettiyseniz büyük ihtimal yanlış olarak karşınıza çıkmıştır. Çünkü Arapça’nın bazı kuralları ismin yazılışını Osmanlıca’dan ayırmaktadır. Doğru sonuç istiyorsanız profesyonel destek almanız gerekecektir.

Kişisel Esma Hesaplama için 2 değerlendirme

 1. R. Y.

  Esma çalışmamda hafızamin acildigini fark ettim ve aklımı kullanmaya basladim.

 2. Şehnaz (doğrulanmış kullanıcı)

  İlk okumada gönlüm aşırı ferahladı. Sanki içimde tıkalı olan her şey akmaya başladı. Hem serin sular hem ılık sular.

  • İsim Analiz Uzmanı

   Çok güzel. En yüksek hayrı alabilmeniz dileğiyle…

Değerlendirme yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir